گرد هم آئئ کميجانيها

با سلام جلسه گردهمائی کميجانيها روز گذشته ( جمعه ۲۲/۱۲/۸۲ ) در محل سالن اجتماعات امام علی منطقه ۱۵ آموزش پرورش تهران برگزار شد .

در اين جلسه که با حضور جمع قابل توجهی از همشهريان تشکيل شد آقايان حسنی نماينده دوره ششم مجلس و آقای طاهری فرماندار محترم کميجان و امينی از دوستان و همشهريان فرهنگی سخنرانی کردند .

آقای حسنی ضمن تقدير و تشکر از همشهريان آنان را به حفظ و پاسداری از دستاوردهای انقلاب طی ساليان اخير دعوت کرد و هشدار داد تا چنانچه از اين دستاوردها مراقبت و حمايت نشود ممکن است برخی از آنها را در همان نطفه خفه شوند .

وی همگی را به وحدت و اتحاد کلمه و حمايت از دانشگاه جديد التاسيس آزاد کميجان و دانشگاه پيام نور کميجان کرد .

همچنين ايشان اعلام کرد که در اثر پيگيريهای ايشان و حمايت های مردم بسياری از زيرساخت های توسعه در کميجان و نواحی تابعه پايه گذاری شده است و از جمله به شروع عمليات تعريض پل های جاده و احداث خط لوله انتقال گاز طبيعی و آماده نمودن شالوده احداث کارخانه سيمان و تاسيس فرمانداری و دانشگاههای آزاد و پيام نور اشاره و خواستار حمايت مردمی شد .

آقای طاهری فرماندار با اشاره باينکه کميجان دارای توانمنديهايی به مراتب بيش از بسياری از نقاط شهری ديگر و محروميت اين منطقه از امکانات رفاهی و اوليه خواستار حمايت مردمی و پيشگيری از واگرايی های منطقه ای شد .

فرماندار ضمن شاهد آوردن آشتيان به فرصت های شغلی و نعمت های بسياری که حضور دانشگاه آزاد در آن شهر ايجاد کرده اشاره کرد و گفت :

آن شهر ۲۲ هزار نفر جمعيت دارد ولی ۵ هزار نفر دانشجوی دختر و پسر در آنجا به تحصيل اشتغال دارند و حضور اين جمعيت جوان علاوه بر تاثيرات فرهنگی و علمی در شهرستان تحول بزرگی هم بلحاظ اقتصاد شهر داشته است و اقتصاد آشتيان واقعاٌ متحول شده است و اشتغال فراوانی ايجاد شده است .

شماهم اگر ميخواهيد اين شهر کميجان شناخته شود اقتصادش شکوفا شود و پايه های علمی اش تقويت شود و در يک کلمه راه توسعه و ترقی اش باز شود بايد بکوشيد تا اين دانشگاه آزاد تازه تاسيس را حمايت کرده و ضمن تثبيت آن در جهت ارتقای آن تلاش نمائيد .

با پيگيريهايی که شده قرار است از سال آينده رشته حسابداری اين دانشگاه وارد دفترچه کنکور دانشگاه آزاد گردد .

وی همچنين آمادگی فرمانداری کميجان را برای حمايت از سرمايه گذاران از طريق معافيت های مالياتی تسهيلات بانکی وام های تبصره ۳ و در اختيار گذاشتن زمين اعلام و خواستار جلب و جذب سرمايه های راکد به منطقه جهت شرکت در توسعه صنعتی و ايجاد اشتغال گرديد .

ايشان در رابطه با امکان شروع عمليات تاسيسات ورزش و استخر شنای کميجان در سال جديد خبر داد .

آقای امينی که از فرهنگيان باسابقه کميجان و اراک ميباشد با اشاره به پيشرفت و توسعه علمی کشور و جهان اعلام نمود که : امروزه با تعارف و دعوت خشک و خالی نميتوان سرمايه گذار را به خطر انداختن و ريسک سرمايه گذاری دعوت کرد بلکه بايد با کار علمی و رياضی به او نشان دهيم که با سرمايه گذاری در اين منطقه ميتواند به سود تضمين شده برسد و اين کار فقط در سايه حضور علمی دانشگاه و استقرار هيئت علمی و رشته های مختلف دانشگاهی امکان پذير است .

اين جلسه در ساعت ۷ بعد از ظهر خاتمه يافت .

/ 0 نظر / 22 بازدید