ناتاشا به ياری زلزله زدگان شتافت

سلام
دوست خوبم ناتاشا
احسن برتو که رفتی و کمک کردی و افسوس بر ما که حتی دل ديدن اين صحنه های دلخراش را از صفحه تلويزيون هم نداشتيم و نداريم .

واقعاٌ انسان دلش به درد می آيد .

ولی من زمانی بيشتر ناراحت ميشوم که می بينم جای ديگری همين زلزله حتی يک تابلو را هم از ديوار نينداخته و يک شيشه را هم نشکسته است .


دوست خوبم طبيعت کار خودش را ميکند و اين مائيم که بايد خودمان را با آن وفق بديم وگرنه در مقابل گردش زمين اگر ماهم نگرديم سرمون گيج ميره و می افتيم زمين .

ولی اگر سوارش بشيم ميتونيم باهاش سازگار بشيم و شب روز از لذتهاش بهره مند بشيم .

اين ناتاشا طفلکی رفته بود بم و احسن بر اوباد .

/ 9 نظر / 9 بازدید
لرستاني

سلام!به نشريه الکترونيکی((لرستانيها))سربزنيد...موفق باشيد!

تمام ناتمام

سلام!..ميگم اين پيرزن ۹۷ ساله كه زنده و سر و مورو گنده ! از زير آوار در اومد... ديگه از اوون شوخياي بي مزهء همونيه كه ميگي: اگر هست كه......./ يا شايدم يه جور قدرت نماييشه!/ هر كدومش باشه، هيچ خوشم نيومد/... مگه ما همقدشيم؟ گير اوورده؟

سعيد

سلام با تشکر از جوابتون من خودم بچه کميجانم ولی فکر نمی کردم کميجان وبلاگ داشته باشه خوشحال شدم يا علی

ارش

سلام.خبی دوست من .اين همه احساسات پاکت را ميستايم.بدرود

مهشيد

سلام عليکم . خب به سلامتی و ميمنت . اسم اين وبلاگو می ذاشتين زلزله بهتر نبود ؟ به عايشه سلام برسونين .

فریبااحمدی

سلام ،آقای کمیجانی آفرین به شما که زادگاهت را به همه معرفی میکنی .منهم دوست دارم اردبیل را با همه زیبائیها و سابقه اش به همه بشناسانم .چون از کارت چه در خصوص کمیجان و جه در باره بم خوشم آمد جواب سوالت را در باره عوارض احتمالی عمل لیزیک با توجه به مقاله ارائه شده در کنگره چشم (آذر ماه سال جاری ) در وبلاگم نوشتم .البته در سايت optiranنيز سوالت را مطرح کردم تا اگر سایر همکاران اپتومتريست نيز خبر تازه تری داشته باشند بگویند. فعلا خداحافظ

فریبااحمدی

سلام آقای کميجانی ،خواهش ميکنم. خوشحالم که مطالب برايتان مفيد بوده است .البته من اپتومتريست هستم.در باره کاتاراکت عوامل متعددی چون افزايش سن ،ضربه ، ديابت ، استفاده از استروئيدها (کورتون )، امواج ماورابنفش ،مادون قرمز بالاخص در تابش مستقیم نورخورشید یا جوشکاری و گاهی نیز بطور مادرزادی باعث بروز آن میشود .زمان مناسب برای عمل وقتی است که اصطلاحا رسیده باشدmature ) ودید بیمار افت شدیدی میکند بطوریکه قادر به شمارش انگشتان خواهد بود count finger که تشخيص زمان مناسب و عمل جراحی بعهده جراح ومتخصص چشم ميباشد.البته ميزان ديد برای آمادگی عمل با توجه به وضعيت شغلی و اجتماعی بيمار مقداری متفاوت است.

فریبااحمدی

البته نگرانی و استرس در اين مورد (مانند ساير موارد) بسيار مضر و موثراست.لذا پيشنهاد من اين است که اگر از نظر پزشک جراح آقای کاتبی زمان مناسبی برای عمل است ایشان حتما اقدام به جراحی نماید با این دیدگاه و تفکر مثبت که انشاا... حتما دید خوبی بدست خواهد آورد.و شما نیز اصلا به کاتاراکت و ... فکر نکنید و با این دیدگاه مثبت که من خوب میبینم و در جهانم همه چیز نیکوست (انشاا...).وحتما سری به مطلب (شفای زندگی ۱و۲)در آرشیو وبلاگ من بزنید.راستش را بخواهید من در کتابی خوانده ام که ترس و نگرانی نسبت به آینده و چیزهای ناخوشایند می تواند از نظر روانی باعث کاتاراکت شود.(البته این مسئله را بعنوان اپتومتریست نگفتم !)

فریبااحمدی

وچون راجع به بم زياد نوشته ايد و حتما کمک نيز نموده ايد حق ويزيت را به شما بخشيدم!موفق باشيد .به اميد ديدی بهتر برای ديدن دنيايی بهتر برای همه .و شعار سازمان جهانی بهداشت امسال اين است.ديدن باورکردن است.seeing is believing البته شما هرچیز را که دیدی باور نکن !انشا... با کمک همه مردم دنیا ، اپتومتریستها ، جراحان ، پزشکان و...کلیه نابینائیهای قابل پیشگیری رفع و تا سال ۲۰۲۰ به دید ۲۰/۲۰برسیم .